Zakochaj się w Chorwacji – poznaj jej największe atrakcje turystyczne!

Chorwacja cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Nic dziwnego ma naprawdę sporo do zaoferowania. Zachwyca niemal każdy jej metr. Leży na pograniczu Europy Środkowej i Południowej, zalewana jest wodami Morza Adriatyckiego. Kryje w sobie wiele historycznych pozostałości oraz jest obficie obdarzona przez naturę: mamy tu dostęp do morza, piękne plaże, góry, jeziora i wodospady. Do tego spotkamy się z bardzo otwartą kulturą lokalnej społeczności oraz smakowitą kuchnią. Choć ciężko wyodrębnić największe w Chorwacji atrakcje turystyczne, to jest kilka szczególnie wartych uwagi perełek.

3 najpiękniejsze zakamarki Chorwacji! Poznaj te informacje!

Park Narodowy Jezior Plitwickich, czyli na początek prawdziwe cuda natury. To miejsce wprost zachwyca bajkowym krajobrazem. Na terenie parku znajduje się aż 16 przepięknych, obłędnie turkusowych jezior, połączonych niemal 100 wodospadami. Całość otoczona jest zieloną roślinnością. Można w tym miejscu pospacerować drewnianymi kładkami prowadzącymi pod siklawami i nad jeziorami.

Miasto Dubrownik położone w południowej Dalmacji nad Morzem Adriatyckim. Posiada mnóstwo historycznych zabytków i monumentalnych świątyń. Jego charakterystyczne, wykończone pomarańczową cegłą zabudowania, przepięknie komponują się na tle lazurowej wody. To miasto w którym można poczuć ducha dawnych lat, jak i skorzystać z aktualnych, miejskich atrakcji. W okolicy znajdują się również popularne plaże.

Miasto Omiš, które zachwyca w całości. To miasto o wyjątkowym położeniu, gdzie rzeka Cetina dociera do Adriatyku, masywne kaniony wznoszą się nad miasteczkiem, a turkus otaczającego morza dodaje blasku całości. Nie brakuje tu historycznych pozostałości, które z pewnością warto zobaczyć oraz typowo miejskich atrakcji.

Te 3 wyróżnione miejsc są jedynie namiastką zachwycającej Chorwacji. Jednak to od nich poleca się zacząć poznawać ten malowniczy kraj. Zdecydowanie pobudzają apetyt na więcej, a przecież jeszcze tyle w Chorwacji atrakcji turystycznych czeka!