Valetta – udany kierunek na krótki wypad

Zbliżająca się wiosna, to dobra pora na planowanie chociażby krótkich, weekendowych wypadów. Sprzyjająca pogoda i nieco więcej wolnych dni od pracy, sprzyja planowaniu wyjazdów. Przed nami majówka i weekend czerwcowy, które niezmiennie co roku, każdy stara się dobrze wykorzystać. Od lat modną opcją jest tzw. city break. Czyli, kilkudniowy wypad do większego miasta w celach turystycznych i rekreacyjnych. Najczęściej wybieranymi kierunkami są: Praga, Wiedeń, Paryż, Rzym, czy Budapeszt. Czyli, miasta uchodzące za najbardziej atrakcyjne stolice europejskie. Gdzie, na weekend jeszcze warto się wybrać? O tuż warto wziąć pod uwagę Valettę! Zabytkowa stolica Malty, z pewnością nie zawiedzie miłośników zwiedzania, jak i tych szukających wytchnienia i chwil wyciszenia. Na Maltę polecicie m.in. z ITAKĄ!

Valetta – zabytkowa stolica Malty zaprasza!

Valetta, jest miastem położonym na półwyspie Sciberras pomiędzy dwiema zatokami: Grand Harbour i Marsamxett. Liczne, zachwycające zabytki, jakie w sobie skrywa, sprawiły, że zyskała miano „muzeum pod gołym niebem” Miasto znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego, z bardzo łagodnymi zimami i długimi ciepłymi, a nawet gorącymi latami. Oznacza to, że każda pora roku jest dobra, by odwiedzić stolicę Malty. Tutaj każdy właściwie znajdzie coś dla siebie. To idealny kierunek, dla tych, co lubią odnaleźć namiastkę historii, zwiedzać galerię i muzea, czy posmakować wielkomiejskiego życia. Jednocześnie w Valeccie znajdziemy doskonałe warunki do wypoczynku. Oferują je przepiękne plaże z krystalicznie czystym wybrzeżem.

Atrakcyjna stolica Malty – czyli, co warto zobaczyć?

Już sam pieszy spacer uliczkami Valetty, to nie lada atrakcja. Wszystko, dzięki mnogości zabytków i otaczającej ciekawej architektury. Jednym z rozpoznawalnych punktów miasta jest Fontanna Trytona. Istotnym miejscem jest także teatr na wolnym powietrzu, gdzie niegdyś stała Opera Królewska. To obiekt, który wkomponowany został w ruiny dawnego teatru, co z pewnością wywiera wrażenie i odbywają się w nim fantastyczne koncerty. Lubianym przez mieszkańców, jak i turystów punktem miasta jest Upper Barraka Gardens. Ten uroczy park, jest pełen roślinności i barw. Ponadto z jego tarasu rozpościera się piękny widok na maltańskie Trójmiasto – Birgu, Cospicuę, Sengleę. Będąc w stolicy Malty, warto odwiedzić Konkatedrę Św. Jana Chrzciciela. Uznana jest ona za najpiękniejszą w Valeccie. Trzeba jednak przyznać, że Prokatedra i kolegiata św. Pawła również jest charakterystycznym i zachwycającym obiektem. Valetta, jest też pełna ciekawych muzeów! Poleca się odwiedzić między innymi Muzeum Wojny i Fort St Elmo, a także Narodowe Muzeum Archeologiczne. Po intensywnym dniu zwiedzania na pewno ukojenie znajdziemy na miejskich plażach!

»