Park Narodowy USA Arches

Park Arches jest jednym z ciekawszych atrakcji turystycznych Ameryki. To tutaj można podziwiać krajobraz ze starych filmów westernowych. Indianie mieli wiele możliwości do chowania się przed białymi ludźmi. Ciekawe łuki skalne i ich kolorystyka zadziwią niejednego turystę.

Park Narodowy USA Arches – najważniejsze informacje

Skalny teren obszaru parku słynie z łuków i okien między skalnych, stworzonych przez naturę. Park Narodowy Arches w USA jest położony na północy Moab. Pierwszą osobą, która zwiedziła cały krajobraz parku był Denis Julien, było to w roku 1844. Formacje skalne Parku Arches to przede wszystkim: Podwójny łuk – Double Arch; Delikatny łuk – Delicate Arch; Krajobrazowy łuk – Landscape Arch, który osiąga 93 metrów szerokości. Idealne szlaki turystyczne do podziwiania całego sklepienia skalnego.

Park Narodowy Arches w Moab słynie również z labiryntu Flery Furnace – Palenisko. Jest to labirynt otoczony wieżami ze skał. Mieszkali tam tubylcy Anasazi – Idianie Pueblo i Fermont, a później osiedlili się tam Indianie Ute. To niewątpliwie atrakcyjna ciekawostka turystyczna.

Tereny Parku Arches są nieprzystępne, nagie i puste, przywodzą na myśl Czerwoną tafle czerwonego morza, stworzonego ze skał. Nie trudno jest wyobrazić sobie kryjących się za wieżami skalnymi Indian, przed ostrzałem szeryfa i jego ludzi. Tereny Parku Arches przypominają filmy westernowe dawnych lat. Przypominają o tym również groty strzał i kwarc o ostrych krawędziach – z których słynie okolica Moab. Jest to też element charakterystyczny dla końca epoko lodowcowej – w której tworzono neolityczne narzędzia z chalcedonu. Dzisiaj nie jest to atrakcyjny zarobek ale turyści na pewno będą mieli uciechę z takiej informacji podróżniczej.

Poszukiwanie Chalcedonu było niewątpliwie gospodarczą ekonomią tamtych czasów. Pierwsi osadnicy tworzyli swoje osadki blisko ujęć wodnych. Umiejscowienie to sugeruje, że na terenie Parku Narodowego Arches w Moab, trudno o wodę. Pierwsze co rzuca się w oczu i przeważa w krajobrazie omawianego terenu jest susza i skały. Skały czerwone z białymi pasami, górujące nad skałami piaskowymi. Turyści niewątpliwie mają co podziwiać w tym Narodowym Parku Ameryki.