Majorka – idealne miejsce na wakacje

Majorka to jedno z tych miejsc, które cieszą się sławą rajskich wysp.
Usytuowana jest na Morzu Śródziemnym i jest największą wyspą należącą do archipelagu Balearów. Każdego roku przyciąga miliony turystów z różnych zakątków świata, którzy właśnie tutaj pragną odpocząć i cieszyć się tymczasową beztroską w przepięknej scenerii. To miejsce, które spełni oczekiwania zarówno osób rozkochanych w piaszczystych plażach i krystalicznie czystej wodzie, jak i miłośników górskich wycieczek. Na tej cudownej hiszpańskiej wyspie każdy znajdzie coś dla siebie. Gdzie warto się udać?

Playa de Illetas

To z pewnością miejsce, które zadowoli turystów nastawionych na aktywny wypoczynek. Playa de Illetas to dosyć elegancki kurort, który znajduje się zaledwie dziesięć kilometrów od stolicy wyspy. Osoby poszukujące ekskluzywnego miejsca wypoczynkowego powinny właśnie tutaj skierować się w pierwszej kolejności. W miejscowości znajdziemy sporo restauracji serwujących przepyszne dania oraz szereg prywatnych plaż. Będzie można również wypróbować swoich sił w sportach wodnych.

Can Pastilla – raj dla imprezowiczów

Can Pastilla niegdyś była zaledwie jedną z wielu wiosek na wyspie, w których toczyło się normalne życie mieszkańców. Z biegiem lat, gdy Majorka zaczęła być w zasadzie jedną z najważniejszych destynacji turystycznych, Can Pastilla zaczęła przeobrażać się w turystyczny raj i miejsce pełne dyskotek. Na uwagę zasługuje fantastyczna promenada, wzdłuż której znajdziemy sporo miejsc gastronomicznych godnych polecenia, barów różnego typu i klimatycznych kawiarni. Gdy zapada zmrok niemal cała miejscowość zamienia się w jedną wielką imprezownię. To jedno z tych miejsc, które nigdy nie zasypiają. Dla turystów spragnionych niezapomnianych imprez do białego rana Can Pastilla jest idealnym miejscem.

Najpiękniejsze lokalizacje na Majorce

Cala d’Or to niewielka miejscowość znajdująca się we wschodniej części wyspy. Przez wiele lat była jedną z wielu wiosek rybackich, co miało zmieniać się stopniowo pod wpływem napływających z różnych stron świata turystów. Obecnie miejscowość uważana jest za jedną z piękniejszych na całej wyspie. Co warto zobaczyć? Warto udać się na zwiedzanie wspaniałych Ogrodów Botanicznych, które należą do największych w całej Europie. Mnogość fantastycznych okazów roślin zapiera dech w piersiach. To idealna lokalizacja na spacer po wielu godzinach intensywnego zwiedzania. Nieopodal Porto Colom znajduje się Ermita de Sant Salvador, wspaniałe sanktuarium pochodzące jeszcze z XIV wieku. Budowla usytuowana jest na najwyższym szczycie w okolicy. Playa de Palma to miejscowość znajdująca się niedaleko Can Pastilla. To miejsce stricte turystyczne, ale przede wszystkim godne polecenia. Piękna zabudowana, klimatyczna starówka i mnogość punktów gastronomicznych sprawia, że turyści chętnie przyjeżdżają w te rejony.

Jaki okres jest najlepszy na zwiedzanie Majorki?

Przed wyjazdem na Majorkę warto w odpowiedni sposób się przygotować. Przede wszystkim jest to jedno z tych nielicznych miejsc na naszej planecie, w której ilość słonecznych dni w skali roku przekracza 300. Nie można wobec tego powiedzieć, że najlepszym momentem na wyjazd będzie lato. W sezonie letnim ceny mogą być nieco wyższe, dlatego znacznie lepiej celować w okres poprzedzający lub polecieć tuż po sezonie. Wiele osób niepotrzebnie zalicza Majorkę do miejsc niezwykle drogich. Prawdą jest, że w punktach stricte turystycznych ceny mogą być rażąco wywindowane, ale bez problemu znajdziemy miejsca, w których ceny będą o wiele przystępniejsze. Warto zaopatrywać się w lokalnych sklepikach, a knajpek poszukiwać nieco dalej od głównych promenad. Zdarzają się sytuacje, w których ten sam produkt jest dostępny za znacznie niższą cenę tylko ze względu na lokalizację sklepiku.