Co oferuje Południowy Tyrol?

Bardzo duża część ludzi zaczęła coraz chętniej podróżować. I tu nie chodzi tylko o najbliższe okolice lub rejon Polski, ale także o państwa za granicą. Jedni wybierają morze, a jeszcze inni góry. W końcu każdy z Nas jest inny i każdemu podoba się zupełnie coś innego. To naturalne. Jednak warto zaznaczyć, iż jadąc w góry trzeba liczyć się przede wszystkim z tym, iż tam czas spędza się w sposób aktywny. W końcu o to chodzi w górach. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czym jest Południowy Tyrol i jak można tam odpoczywać.

Czym jest południowy Tyrol?

Południowy Tyrol, inaczej nazywany jest Górną Adygą. Jeśli chodzi o jego historyczną część to jest ona położona na południe od głównej granicy Alp. Mieszkańcami w tych rejonach są ludności tyrolska i włoska. Warto też dodać, iż najważniejszym miastem, a jednocześnie stolicą prowincji, jest miasto Bolzano. Nie każdy słyszał, ale do 1919 roku Tyrol Południowy stanowił jedną część austriackiego kraju koronnego Tyrol. Jeśli chodzi o historię to na mocy podpisanego w Saint-Germain traktatu pokojowego, Tyrol został wcielony do Włoch jako region Trydent-Górna Adyga. Ponadto po tym jak Mussolini doszedł do władzy, w tym czasie we Włoszech nastąpiła przymusowa italianizacja niemieckojęzycznej części Tyrolu Południowego. To niestety spowodowało dość głęboki konflikt polityczny i narodowościowy. Zakazano między innymi używania język a niemieckiego, zmieniano nazwy miejscowości na włoskie. Nawet nazwiska były zmieniane na włoskie. Przez te problemy nastał długotrwały konflikt austriacko-włoski. W Południowym Tyrolu można spędzać czas o każdej porze roku. Zawsze znajdzie się coś co oczywiście warto zobaczyć. Przede wszystkim najważniejsze jest to, iż nie tylko oferuje on cudowny, alpejski klimat górski ale także dość, łagodne temperatury w dolinach. Ponadto urlopowicze mogą korzystać z około 300 słonecznych dni w roku, które występują w tych rejonach. Dlatego też powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu.

Co południowy Tyrol może zaoferować w sezonie zimowym? Na pewno atrakcją jest jazda na nartach, ale co jeśli ktoś po prostu nie potrafi i boi się takiej jazdy? Wtedy bez wątpienia znajdzie coś ciekawszego. Chociażby ski touring, jazda na łyżwach czy też jazda na sankach. Bardzo często organizowane są tam kuligi, w tych pięknych rejonach. A co jeśli ktoś woli spędzać czas spokojniej na świeżym to polecane są spacery po okolicy lub po śnieżnych szlakach czy halach oraz podziwianie krajobrazów. Można tam nawet coś zjeść. Szczególnie polecane są przytulne wiejskie izby. Można napić się czegoś ciepłego lub jeść. Ludzie chętniej decydują się tam na skosztowanie pieczonych jabłek. Można tam posiedzieć, zrelaksować się. Przecież na tym właśnie polega urlop. Jeśli chodzi o porę letnią to w tym czasie poleca się zwiedzanie największych sadów w Europie. Kto nie lubi widoków budzących się do życia i kwitnących drzew i krzewów? Warto dodać, iż po stronie Alp, która jest najbardziej słoneczna można znaleźć obszar, który jest całkowicie pokryty sadami. Ma powierzchnię około 18.000 hektarów, czyli teren jest ogromny. Jest co podziwiać. Na jesieni królują dwie barwy: czerwień i biel. Jeśli chodzi o sezon wiosenny to w tym czasie poleca się wycieczki rowerowe lub spacer wśród morza kwitnących kwiatów. Jest to idealny czas do uprawy owoców i warzyw.

Jednak należy zaznaczyć, iż na szczęście są także inne atrakcje, które są polecane w południowym tyrolu. Zaliczany do nich, między innymi: wspinaczka w Vinschgau; pięknie pachnące sady w Meran; canyoning w głębokich wąwozach Eisacktal lub też wędrówki po Dolomitach. Warto też skorzystać z lotu balonem. Miłośnicy wina na pewno będą zadowoleni z tak spędzonego urlopu. Wszystko dlatego, iż nie tylko będą mogli degustować wina, ale także zobaczyć jak wygląda produkcja wina.

Podsumowując niniejszy artykuł warto dodać, iż Południowy Tyrol to idealne miejsce nie tylko dla samotników, ale także dla rodzin z dziećmi. Wiadomo, że dzieci uwielbiają zabawę. Tam będzie wiele okazji do biegania i w ogóle szaleństw.