Co można zobaczyć w Rezerwatach Pand Wielkich?

Dużo osób marzy o podróży po całym świecie, także na inne kontynenty. Jednak niestety nie każdego stać na taki wypadek jakim jest podróż dookoła świata. Niektórzy marzą o zwiedzaniu Chin. Dlatego też niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić Chiny, szczególnie mowa tutaj o Rezerwatach Pand Wielkich. Co to jest i co ma on do zaoferowania turystom? Oczywiście tego można będzie dowiedzieć się z tego artykułu.

Co oferują Rezerwaty Pand Wielkich? Odpowiedzi i informacje o rezerwacie

Na początku warto wspomnieć, iż Panda wielka jest uznawana za jednego z najbardziej charakterystycznych ssaków, które kiedykolwiek istniały i istnieją na Świecie. Chyba, nie ma osoby, która by w ogóle nie widziała pandy albo w telewizji albo na żywo gdzieś w ZOO. Niestety tych ssaków jest coraz mniej, dlatego też rząd Chin przez ostatnie kilkanaście lat tworzył specjalne, obszary, które mają za zadanie chronić Pandy. Stworzono je przede wszystkim po to, aby populacja zwierzęcia utrzymała i zwiększała się. Chiny uważają Pandę za symbol swojego kraju. Bardzo duża część gatunku występuje w prowincji Syczuan w środkowej części Chin. Stolicą Syczuan jest Chengdu. Jest tam także chyba największe skupisko, gdzie występują Pandy Wielkie w Chinach. Bardzo ważne w tym miejscu jest to, iż turyści mogą oglądać te ssaki w ich naturalnym środowisku.

Przyjeżdżając do Chin, a szczególnie do tego miejsca warto zaznaczyć, iż w stolicy Syczuan znajduje się zarówno rezerwat, jak i muzeum Pandy Wielkiej. To jest idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Które dziecko nie lubi zwierząt? Chyba, nie ma na świecie takiego. Nie każdy wie, ale spadek populacji znacznie spadł po tym jak nastąpił wzrost przemysłu. Ile w tym miejscu znajduje się rezerwatów? Otóż to ważne, gdyż na terenie Syczuanu można znaleźć łącznie 7 rezerwatów i 9 parków krajobrazowych. W tych miejscach żyje łącznie około 30 proc. wszystkich pand na świecie. Każde z tych miejsc można zwiedzać. Przed wizytą warto poczytać o takich miejscach, kiedy warto umówić wizytę. Pandy śpią przez większość dnia. Tylko podczas karmienia są aktywne. Łączna powierzchnia wszystkich miejsc wynosi lekko ponad 9 tysięcy km². Nie tylko żyją tam Pandy, ale także inne zwierzęta oraz dość rzadkie rośliny. Zaliczyć do nich można przede wszystkim: pandę czerwoną, irbis śnieżny oraz panterę mglistą. Według niektórych źródeł Rezerwaty w Syczuanie uważane są przede wszystkim za najbogatsze miejsca pod względem roślinności. Podobno występuje tam od 5 do 6 tysięcy różnych gatunków roślin.

Jedną z najciekawszych informacji jest to, iż skoro wiadomo, że Pandy są bardzo chronione w Chinach, to obowiązuje zakaz ich sprzedaży, między innymi do zoo spoza kraju. Jedyną opcją jaką chiński rząd oferuje, jest nic innego jak dzierżawa. Opcja jest na okres 10 lat . Roczna kwota jaką trzeba zapłacić wynosi milion dolarów. Dużo ekologów uważa, że chęć ratowania na siłę rozmnażania się pand znacząco jest krzywdząca w stosunku do innych gatunków i środowisk. Na inne zwierzęta nie ma już funduszy.
Inną ważną atrakcją jest azjatycka kuchnia syczuańska. Popularnymi daniami są: kurczak gongbao i pikantny hotpot. Warto dodać, iż chiński rząd zamierza jeszcze bardziej rozwinąć ten park. Według niektórych informacji rezerwat ten ma stać się jedną z największych atrakcji turystycznych w Chinach. Ich celem jest nic innego jak zwiększenie liczby odwiedzających to miejsce turystów. Celem ich jest liczba 20 milionów turystów rocznie. To bardzo dużo, ale oczywiście nie jest to nie możliwe do wykonania.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż Pandy to bardzo mądre zwierzęta. Żywią się głównie pędami roślin, szczególnie bambusa. jednak nie pogardzi także rybami i małymi gryzoniami. Jest bardzo ładnym ssakiem. Warto zatem odwiedzić to miejsce, szczególnie z dziećmi. Na pewno będą bardzo zachwycone spotkaniem z Pandą Wielką na żywo.