Co można zobaczyć w Pszczynie?

Ludzie uwielbiają podróżować. Szczególnie jeśli chodzi o wyjazdy za granicę. Nie zdają sobie przy tym sprawy, że w Polsce jest bardzo dużo miejsc, które warto zobaczyć. Szczególnie jeśli chodzi o południe Polski. Bardzo piękny jest Śląsk, chociaż tak mało osób wyjeżdża tam na urlop. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jedną z takich śląskich miejscowości, do której zdecydowanie zajechać. Chociaż raz w życiu. Tą miejscowością jest Pszczyna. Z treści dowiesz się co najlepiej można tam zobaczyć, pozwiedzać.

Pszczyna – co warto zobaczyć?

Na początku warto zaznaczyć, iż Pszczyna to po prostu dość małe śląskie miasteczko, które dość często nazywane jest Perłą Górnego Śląska. Wszystko dlatego, iż ma ona bardzo atrakcyjny zarówno wygląd jak i bogatą architekturę. Jest to idealne miejsce do spędzania urlopu i ogólnie do odpoczynku. Będąc tutaj każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Co zatem warto zobaczyć? Oto kilka ciekawych miejsc:

  1. Jednym z najważniejszych i najcenniejszych zabytków, które warto zobaczyć w tej miejscowości jest zamek/ Należał on do dawnej rezydencji magnackiej i powstał on w XV wieku. Jest to bardzo piękne miejsce, szczególnie, aż do dnia dzisiejszego możemy podziwiać w nim, aż 80% oryginalnego wyposażenia, które pochodziło z XIX i XX wieku. Szczególnie ludzie uwielbiają oglądać Salę Lustrzaną, która zawiera aż dwie kondygnacje. Do dnia dzisiejszego odbywają się tam różnego rodzaju koncerty muzyczne.
  2. Będąc w tej okolicy warto zahaczyć także o piękną Książęcą Stajnie. Pochodzi ona z czasów II połowy XIX wieku. Co można tam zobaczyć? Na pewno murowane garaże dla samochodów, którymi poruszali się książęta, ujeżdżalnię, oraz stajnię.
  3. Również dość ciekawym miejscem dla całej rodziny może okazać Pokazowa Zagroda Żubrów. Zalicza się ona do fragmentu zabytkowego parku. Na terenie tej zagrody będziemy mogli podziwiać takie zwierzęta jak przede wszystkim żubry, ale nie tylko. Zamieszkują tam także między innymi sarny ,gęsi, kaczki krzyżówki, jelenie, daniele oraz łabędzie. Bardzo ciekawym doświadczeniem, na pewno okaże się obejrzenie instruktażowego, pouczającego filmu, który dotyczy żubrów.
  4. Osoby, które kochają historię na pewno muszą zajrzeć do miejsca jakim jest Muzeum Prasy Śląskiej. To jedyne takie muzeum znajdujące się w Polsce. Tym bardziej warto tam zajechać.
  5. Warto także pospacerować po Parku Zamkowym, który jest ogromny, ponieważ jego powierzchnia wynosi aż 156 ha. Jest to idealne miejsce do odpoczynku. Można tam zobaczyć rozmaite łąki, mostki, stawy oraz przepiękne drzewa i krzewy. To jest dobre miejsce, szczególnie dla miłośników przyrody, jak i dla rodzin z małymi dziećmi.
  6. Kolejnym miejscem, które na pewno warto zobaczyć jest urocza XVIII- wieczna starówka. W tym miejscu można usiąść i odpocząć w różnych kawiarniach i restauracjach. Można także zobaczyć zabytkowy Kościół Ewangelicki, a także Ławeczkę Księżnej Daisy, przy której możemy oczywiście usiąść.

Pszczyna jest bardzo historycznym miejscem. Na przykład warto zaznaczyć, iż podczas trwania I wojny światowej pałac znajdujący się w tej miejscowości był używany jako kwatera główna Wilhelma II, a także sztabu wojsk niemieckich. Pszczynę najlepiej odwiedzać latem, kiedy jest piękna i słoneczna pogoda. Wtedy to jest więcej możliwości na spacery. Do innych zabytków, które należało by zobaczyć można zaliczyć: Skansen, Lodownia, Herbaciarnia, Groby Hochbergów czy też Bażantarnie.

Podsumowując niniejszy artykuł warto zauważyć, iż Pszczyna to piękne miasto. Nie tylko do zwiedzania dla turystów, ale także dla mieszkańców. Nie jest drogim miastem, dlatego też bardzo dużo osób decyduje się na zamieszkanie w tych terenach. Znacznie łatwiej tam znaleźć pracę niż w innych rejonach Polski. To jest dobre szczególnie dla młodych ludzi.