Południowy Tyrol o każdej porze roku

Opublikowano: Listopad 26, 2014

dolomityBlade Góry” – czyli Dolomity, to wizytówka Południowego Tyrolu. Uważane są one przez wielu za jedne z najpiękniejszych gór na świecie, lecz ich uroda nie jest jedynym powodem, dla którego warto wybrać się w tę właśnie część Italii.

Dolomity to pasmo górskie, leżące w północno-wschodniej części Włoch. Ich nazwa wywodzi się od nazwiska francuskiego geologa Deodata de Dolomieu, który przez długie lata prowadził tam badania.

Biała barwa gór wiąże się ściśle ze składem chemicznym skał – góry zbudowane są z bogatego w magnez wapienia. Są pozostałością po skamieniałych glonach i rafie koralowej.

Niezależnie od pory roku, tłumy turystów odwiedzają te jedne z najpiękniejszych gór na świecie. Latem Dolomity przyciągają tych, którzy uwielbiają piesze górskie wędrówki, zimą – tych, którzy preferują białe szaleństwo. Malownicze tereny, przepiękne widoki, intensywne słońce, wyjątkowe w swoim rodzaju rzeźby skalne, a także doskonała kuchnia i wyborne wina – to wszystko sprawia, iż Dolomity są idealnym połączeniem włoskiego temperamentu z twardym charakterem gór. Nie powinien dziwić więc fakt, że to właśnie miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dodaj komentarz