Fringe Festival 2015

Opublikowano: Luty 21, 2015

Fringe Festival 2015

Fringe Festival 2015

Foto:Flickr.com (Glenys Clarke)

13.02 – 15.03.2015 Adelaide, Australia

Każdego roku – za sprawą imprezy o nazwie Fringe Festival – miasto Adelaide, będące stolicą Południowej Australii, zmienia się w światową stolicę sztuki. W tym roku festiwal ten, gromadzący dziesiątki artystów zarówno z Australii jak i z innych zakątków świata –  trwa od 13 lutego do 15 marca. Prezentowane są tam nowoczesne formy sztuki,  występy kabaretowe i cyrkowe, pokazy tańca, projekcje filmowe, przedstawiania teatralne, koncerty muzyczne, pokazy sztuki wizualnej i designu.

Na czas festiwalu ożywa dosłownie całe miasto. Około 900 festiwalowych wydarzeń odbywa się w prawie 300 miejscach w Adelaide i na przedmieściach miasta. Artystyczne imprezy organizowane są zarówno w galeriach i teatrach, jak i w ratuszach, miejskich parkach, magazynach, opuszczonych budynkach, hotelach i kawiarniach. Nietypowe sceny sprzyjają tworzeniu wyjątkowej atmosfery festiwalu.

Australijski Fringe Festival jest festiwalem otwartym (tzw. open Access). Udział w nim może wziąć każdy,  kto chce zaprezentować swój artystyczny dorobek lub pojedynczy pomysł czy twórczą ideę. Formuła festiwalu nie narzuca żadnych ograniczeń co do wieku, pochodzenia czy na przykład poziomu zaawansowania uczestnika w danej dziedzinie sztuki. W rezultacie otrzymujemy najbardziej niekonwencjonalny, różnorodny, spontaniczny i zabawny festiwal na świecie.

http://www.adelaidefringe.com.au

Dodaj komentarz