12. Jazzowa Jesień

Opublikowano: Listopad 16, 2014

Stańko

11-16.11.2013, Bielsko-Biała

Powoli dobiega już końca dwunasta edycja międzynarodowego festiwalu Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej pod dyrekcją artystyczną Tomasza Stańki. Jeszcze tylko dziś na bielskiej scenie będzie można zobaczyć i usłyszeć największe jazzowe gwiazdy światowego formatu.

Od wtorku na festiwalowej scenie wystąpili już: gitarzysta Bill Frisell, wirtuoz wibrafonu Gary Burton (który gościł już w Bielsku w 2009 r.), francuski klarnecista Louis Sclavis, saksofonista Mark Turner (po raz trzeci na bielskim festiwalu) oraz norweski pianista Tord Gustavsen.

W piątek gwiazdą wieczoru okazał się nasz najsłynniejszy trębacz Tomasz Stańko. Wystąpił on z formacją NEW YORK QUARTET (wraz z nimi w 2013 r. nagrał album Wisława).

W sobotę publiczność czarowana była przez dwa genialne duety: Giovanni Guidi & Gianluca Petrella, czyli włoski temperament w połączeniu z fortepianem i puzonem, a także Joe Lovano & Dave Douglas Quintet (nowoczesny jazz oparty na dźwiękach saksofonu i trąbki).

Dziś od godziny 17:00 w Bielskim Centrum Kultury rozpocznie się koncert finałowy festiwalu. Wystąpi na nim światowej sławy holenderski zespół Dutch Swing College Band, gwarantujący profesjonalne wykonanie tradycyjnej muzyki jazzowej na bardzo wysokim poziomie.

Dodaj komentarz